SPORT

Uspješno održan prvi turnir brazilske džiu-džice u historiji Sarajeva

Akademija borilačkih sportova “Bushido“ Sarajevo, u subotu 11. 2. 2017. godine je organizovala prvi turnir brazilske džiu-džice u historiji Sarajeva.

Na turniru “BJJ East European Open Championship Sarajevo 2017.“, nastupila su 163 borca iz cijele regije.

Sa ovim vrhunskim turnirom glavni grad Bosne i Hercegovine je svrstan među dva najjača turnira na Balkanu.

Brazilska džiu – džica je doživjela veliku ekspanziju u protekle dvije godine, a tim Akademije “Bushido“ aktivno radi na promociji ove vještine kroz takmičarske i menadžerske aktivnosti sa ciljem popularizacije sporta i razvoja omladinskog pogona.

„“Union BJJ Mirković“, čiji je član i Akademija borilačkih sportova “Bushido“, proglašena je na osnovu bodova za najuspješniji tim turnira.

Najefektivniji borac turnira i mlada nada ovog sporta u Bosni i Hercegovini bio je Nikica Vujičić iz “Ferrari Team Sarajevo“, te je proglašen za borca turnira.

Najteže borbe bile su u diviziji smeđih pojaseva, a zlato je osvojio izvanredni Admir Karišik iz tima “Brotherhood BJJ Sarajevo“, koji je svoj prvi nastup zabilježio upravo na ovom turniru.

U diviziji žena najuspješnija bila je Rubina Mešović – Kljaho, iz Akademije “Bushido“, koja je inače prva žena u Bosni i Hercegovini koja je donijela medalju iz brazilske džiudžice u našu zemlju.“, izjavio je Adi Kljaho, jedan od organizatora turnira i pomoćni trener Akademije “Bushido“.