SPORTVIJESTI

Elvedina Muzaferija danas 16. mjestom u spustu okončala svoju najuspješniju sezonu u alpskom skijanju

Elvedina Muzaferija, najbolja bh. skijašica, danas je u austrijskom Saalbachu u finalu Svjetskog kupa u spustu osvojila 16. mjesto čime je i okončala najuspješniju sezonu u karijeri.

Elvedina je nastupila sa startnim brojem 20.

Samim učešćem u finalu FIS Svjetskog kupa ostvarila je historijski uspjeh, kako za sebe tako i za bh. alpsko skijanje, a današnje mjesto je potvrda njene forme i kontuniiranog uspona u alpskom skijanju.

Elvedina Muzaferija je prva bh. skijašica u finalu Svjetskog kupa uopće, a posljednju utrku spusta izborila je tako što je ove sezone bila među 25 najboljih skijašica u toj disciplini.

Podsjetimo, Muzaferija je jučer nastupila i u posljednjoj utrci superveleslaloma kada zbog pada nije završila utrku. Sezonu u ovoj disciplini završila je na 23. mjestu u ukupnom poretku sa 82 osvojena boda.

Za Elvedinu Muzaferiju je ovo bila ubjedljivo najbolja sezona u karijeri, a najbolji rezultat ostvarila je 17. februara u spustu u Crans Montani, gdje je osvojila četvrto mjesto.

Čestitke naša snježna kraljice, mnogo sreće i još više uspjeha naredne sezone.