SPORTVIJESTI

Historijski podvig Muzaferije, danas 4. u spustu i novih 50 bodova u Svjetskom kupu

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je najbolji rezultat našeg skijanja u historiji Svjetskog kupa.

Nakon jučerašnjeg 18. mjesta u švicarskoj Crans Montani, danas je na istom skijalištu u drugom spustu zauzela 6. mjesto.

Prvi put u karijeri utrku je počela među 30 najboljih skijašica te sa startnim brojem 28 ostvarila vrijeme 1:28.06 i zauzela fantastično četvrto mjesto!

Muzaferiji je podij izmakao za samo 11 stotinki.

Ovim 4. mestom osvojila je novih 50 bodova i sada je 23. spustašica svijeta sa 69 bodova.

Pogledajte vožnju uz pratnju srbijanskog, hrvatskog i slovenskog komebtatora, što je jako zanimljivo.