SPORTVIJESTI

FINALE SP U RUSIJI: Francuska – Hrvatska 4:2, Luka Modrić najbolji igrač Svjetskog prvenstva!

Francuska je u finalu Svjetskog prvenstva savladala Hrvatsku rezultatom 4:2 te osvojila svoj drugi naslov prvaka u istoriji.

Francuzi su poveli autogolom Mandžukića u 18. minuti, Perišić je izjednačio u 28. a Griezmann je u 38. iz penala povisio na 2:1, da bi Pogba u 59. lijepim udarcem povisio na 3:1.

Mbappe je u 65. minuti zabio i četvrti gol za Francusku, a na 4:2 smanjio je Mandžukić u 69. minuti nakon katastrofalne pogreške golmana Llorisa, što je bio i konačan rezultat.

Ovo je finale s najviše postignutih golova od 1966. godine kad su Englezi u finalu pobijedili Zapadnu Njemačku također 4:2, ali nakon produžetaka.

U svakom slučaju Vatreni zaslužuju čestitke, a čestitke posebno i Luki Modriću, koji je osvojio Zlatnu loptu.

Luka Modriću je prvi igrač u istoriji Hrvstske proglašen za najboljeg igrača Svjetskog prvenstva, ovaj put u Rusiji.

Tako se Luka Modrić pridružio društvu najboljih i velikanima kao što su Johana Cruijffa, Pelea, Ronalda, Zinedinea Zidanea i Lionela Messija.