SPORTVIJESTI

Nakon posljednjih utrka i historijskog uspjeha Muzaferija objavom na Instagramu oduševila bh. javnost

Elvedina Muzaferija, naša najbolja skijašica, u zadnjim utrkama izvojevala je historijski rezultat za BiH..

Dvadesetčetverogodišnja Muzaferija, danas, 18. 2. 2024., u švicarskoj Crans Montani osvojila je 16. mjesto u superveleslalomu, a kada se u obzir uzme da je startovala sa 46. pozicije, onda rezultat dobiva još veću vrijednost.

Dan ranije Muzaferija je osvojila četvrto mjesto na utrci Svjetskog kupa u švicarkoj Crans Montani sa najboljim vremnom u historiji bosanskohercegovačkog skijanja.

I sama oduševljena rezultatima na Instagramu je napisala objavu.

“Petak – Lični rekord u spustu 18. mjesto
 Subota – Još jedan lični rekord u spustu 4. mjesto, historija za Bosnu
 Nedjelja – Super veleslalom 16. mjesto, sa brojem 46!

Sve je bilo o zabavno u posljednje vrijeme uz skijanje bez pritiska. Hvala svima na podršci!”, napisala je Elvedina Muzaferija u objavi.

U video prilozima ispod pogledajte Elvedinino obraćanje za NOVU BH i snimak njene izvrsne vožnje kojom je osvojila 16. mjesto u superveleslalomu u švicarskoj Crans Montani.