SPORTVIJESTI

VELIKI USPJEH: Košarkaši BiH srušili favorizovanu Rusiju u punoj Skenderiji

Obje selekcije su igrale vrlo dobro u prvoj četvrtini koju su Rusi na kraju okončali u svoju korist s minimalnim rezultatom 21:20.

Zanimljivo da niti jedna ekipa u prvoj dionici nije imala prednost veću od četiri poena razlike, a posebno je bio raspoložen gostujući košarkaš Mihail Kulagin s osam postignutih poena.

U drugoj četvrtini obje selekcije zaigrale su znatno bolje u odbrani, a Rusi su tokom cijelog perioda imali minimalnu prednost.

Vrhunac su imali kod rezultata 27:33, ali su bh. košarkaši predvođeni Stipanovićem uspjeli neutralisati zaostatak i na poluvrijeme se otišli s neriješenim rezultatom 38:38.

Naši košarkaši su nastavili sa sjajnom odbranom i u nastavku meča pa su na kraju treće četvrtine imali prednost od četiri poena razlike.

Posebno je raspoložen bio Gordić, koji je s nekoliko sjajnih poena predvodio našu selekciju do vodstva.

Rusi nisu ni u posljednjoj dionici mogli otključati sjajnu bh. odbranu pa je naša selekcija na kraju slavila veoma važnu pobjedu protiv favorizovanog protivnika.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bio je Musa s 18 postignutih poena, a upisao je još sedam skokova.

Podršku je imao Gordiću koji je ubacio 16 poena i Stipanoviću koji je dodao 13. Najbolji kod Rusa bio je kapiten Fridzon s 22 ubačena poena.

Košarkaši BiH su tako pobjedom otvorili kvalifikacije, dok se u drugom meču grupe E večeras sastaju Belgija i Francuska.

Sljedeći meč naši košarkaši igraju u gostima u ponedjeljak s početkom u 20:45 sati protiv selekcije Francuske.