SPORTVIJESTI

Džeko i Roma RAZBILI BARCU: Desilo se osmo svjetsko čudo večeras u Rimu!

Desilo se osmo svjetsko čudo večeras u Rimu. Roma je izbacila Barcelonu u četvrtfinalu Lige prvaka i prošla u polufinale jer je pobijedila na Olimpicu čak 3:0.

Podsjetimo, u prvoj meču Barca je slavila sa čak 4:1 i svi su mislili da je gotovo. Ali, ne i fudbaleri Rome.

Roma je počela veoma agresivno i to joj se odmah isplatilo. Igrao se 6. minut kada je De Rossi uposlio Džeku koji je fantastično primio loptu i matirao Ter Stegena za erupciju na Olimpicu.

To je bio tek početak ludila u Rimu. Roma je u narednih pola sata odigrala kako odavno nijedna ekipa nije protiv Barcelone. Pravili su presing i nisu dali Kataloncima da pređu polovicu terena. Kroz takvu igru su stvorili nekoliko dobrih prilika. Pokušao je Džeko dva puta glavom, a najbolju priliku je imao Schick koji je glavom šutirao nekoliko centimetara pored gola. Češki napadač je i poslije toga imao još jednu sjajnu šansu, ali se nije najbolje snašao, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 za domaće iako je trebala biti i veća prednost Vučice.

U drugom dijelu Roma je na izenađenje svih nastavila u nestvarnom ritmu. Barca nije mogla bukvalno da dođe do lopte, a šanse su se samo redale pred njenim golom. U tim trenucima Džeko je dobio loptu u šesnaestercu gostiju, Pique ga je oborio i sudac je pokazao na bijelu tačku. Veliku odgovornost je preuzeo Daniele De Rossi koji je pogodio za neopisivu radost domaćih navijača.

Roma je u tim trenucima zaigrala nešto pametnije, ali jednako hrabro. Nije nastavila pod svaku cijenu da napada jer je bilo jasno da imaju mnogo vremena da postignu još jedan gol i plasiraju se u finale. Kroz takvu igru Barce je uspjevala da dođe do lopte i igralo se nešto mirnije, a dobru priliku za Romu imali su Nainggolan i De Rossi, ali nisu ih iskoristili. U 79. minuti nevjerovatnu šansu imao je El Shaarawy, ali njegov udarac je na sjajan način odbranio Ter Stegen. Mnogi su loptu već vidjeli u golu i Romu u polufinalu, ali ne i Nijemac.

Ipak, ni Ter Stegen nije mogao ništa u 82. minuti. Nakon kornera glavom je šutirao Manolas i pogodio! Roma je dobila rezultat koji je vodi u polufinale i koji će kreirati vjerovatno najveće čudo ikada u Ligi prvaka. Olimpico je eksplodirao. Barca je nakon toga bacila sve karte na stol. Sav arsenal koji posjeduju, a koji je ogroman, Katalonci su prikazali i stvorili su nekoliko prilika, ali do gola nisu mogli.

Roma je prošla u polufinale i pridružila se Liverpoolu.