SPORTVIJESTI

ZMAJEVI PREGAZILI ESTONCE

Reprezentacija Bosne i Hercegovine fantastično, baš onako kako smo svi priželjkivali, započela je kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Naši Zmajevi poput tornada pregazili su reprezentaciju Estonije na Bilinom Polju rezultatom 5:0, a sve je bilo riješeno već na samom startu.

U šestoj minuti Emir Spahić glavom postiže pogoodak nakon ubačaja Miralema Pjanića iz slobodnog udarca.

Petnaest minuta kasnije Edin Džeko izborio je jedanaesterac i pogodio za 2:0 što je bio rezultat prvog poluvremena, u drugom dijelu utakmice postigli smo još tri pogotka.

U 71. predivan pogodak. Odlična, rijetko viđena akcija iz kornera Miralema Pjanića i Harisa Medunjanina i vodstvo od 3:0.

83. minuta – debitant Danijel Miličević je asistirao za Vedada Ibiševića koji se upisao u listu strijelaca, a u produžetku Emir Spahić postiže i drugi pogodak nakon asistencije Pjanića.